Máme radost z úspěchu

Vážené mateřské školy zařazené do projektu Goodyear Bezpečná školka,

rádi bychom Vám jménem projektu oznámili 3 důležité informace.

1. Začneme pozitivně, proto Vám zasíláme výsledky podzimní tvořivé soutěže Pohádka o Bezpečné školce. Gratulujeme výhercům a všem děkujeme za jejich příspěvky:

První místo: MŠ Pod Smrkem, Vysoké Mýto

Druhé místo: MŠ Mateřídouška, J. Božana, Frýdek – Místek

Třetí místo: MŠ K. Čapka, Poděbrady

Čtvrté – šesté místo: Domeček Mateřská škola, Praha 9 Kyje; MŠ Pomněnky v Brně; MŠ Nesuchyně

Sedmé – osmé místo: MŠ Labská 7, Brno; ZŠ a MŠ Cehnice

Prosíme oceněné školky o zaslání adresy pro odeslání výhry.

1. Druhou, bohužel negativní zprávou je, že projekt Goodyear Bezpečná školka po 10 letech končí. Mrzí nás to, protože jsme na projektu rádi pracovali a spolupráce s Vámi – mateřskými školami – byla velmi inspirující a smysluplná. Viděli jsme reálné výsledky projektu na fotografiích šťastných dětí v reflexních vestičkách, kterých se od roku 2008 rozdalo více než 60 000. Do projektu se zapojilo přes 2000 mateřských škol v České i Slovenské republice a pravidelně se desítky školek zapojovaly do tvořivých soutěží, workshopů dopravní výchovy pro předškolní děti, roadshow po českých městech a dalších aktivit pořádaných projektem Goodyear Bezpečná školka.

Děkuji dětem a paní učitelce Barboře Svitákové za úspěšnou reprezentaci ve výtvarné soutěži naší Mateřské školy.

Irena Andrlíková

Ve středu 15. 5. se konala Olympiáda pro předškolní děti ve Slatině. Sportovalo se celkem ve třech disciplínách: běh na 20 m, skok z místa do dálky a hod do dálky. Soutěže se zúčastnilo 17 dětí z naší MŠ ve věku 5 - 6 let. Bohužel účastníci olympiády měly smůlu na počasí, foukal studený vítr a teploty byly velmi nízké, přesto naši malý závodníci bojovali ze všech sil, ovšem konkurence byla příliš vysoká.

Nejlepší umístění vybojoval Honza D., a to 3. místo v hodu do dálky. K tomuto úspěchu mu moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší MŠ.

Děkujeme také ostatním závodníkům za velkou snahu a přejeme jim co nejvíce dalších sportovních úspěchů.

Kolektiv MŠ